Wycieczki trekkingowe Peru (bestseller!) 20 dni

Wycieczki trekkingowe Peru (bestseller!) 20 dni

Wycieczki trekkingowe Peru (bestseller!) 20 dni 2990 USD od 2 osób

Zejdziemy przez kanion Colca, wejdziemy na kolorową górę wokół Ausangate apu, odwiedzimy lagunę Huantay, będziemy spać w społeczności LLachon przed jeziorem Titicaca, odwiedzimy Machu Picchu, przejdziemy przez Arequipę i cesarskie miasto Cusco. Pokonamy stopnie Andów i ich pasma górskie w podróży, która łączy krajobrazy, społeczności, rytmy życia, zaskakując górą kolorów. Z przewodnikiem i transportem turystycznym podczas całej podróży.

Itinerario

Dzień 1: Przylot do Limy
Wylot z lotniska w naszym mieście pochodzenia w celu odbycia lotu do Limy w Peru. Na lotnisku nasz lokalny zespół recepcyjny będzie czekał, aby Cię powitać. Transfer do hotelu.

Dzień 2: Lot z Limy do Arequipy
Dziś odwiedzimy Park Miłości w Miraflores, Park Drzew Oliwnych, Huaca Pucllana i historyczne centrum Limy, Plaza de Armas, z kościołem San Francisco i katedrą.
Posiłki wliczone w cenę: śniadanie

Dzień 3: Arequipa
Śniadanie w hotelu. Arequipa, położona na wysokości 2325 metrów nad poziomem morza, jest drugim po Limie miastem Peru. Przed miastem wznosi się wulkan i dwie ośnieżone góry: Misti, Chachani i Pichu Pichu. Dzisiaj odbędziemy wycieczkę po mieście i odwiedzimy: Katedrę, labirynt klasztoru Santa Catalina, muzeum archeologiczne kościoła U.N.S.A. i krużganki Compañía de Jesús, Casona Tristán del Pozo, Plaza San Francisco i główny plac.
Posiłki wliczone w cenę: śniadanie

Dzień 4: Arequipa - Colca San Juan

Wczesnym rankiem wyruszysz w niesamowitą podróż trwającą około 4 godzin, naszym autobusem turystycznym, do Kanionu Colca, najgłębszego na świecie (3400 m.), przechodząc przez Pampa Cañahuas, w Rezerwacie Narodowym Aguada Blanca, siedlisku wikunii i alpak. Najwyższy punkt trasy znajduje się na wysokości 4 900 metrów nad poziomem morza. Przyjazd do Cruz del Condor, gdzie po obejrzeniu lotu tego majestatycznego ptaka przenosimy się na początek szlaku w Pampa San Miguel. Zejście do San Juan de Chucho, gdzie zjemy lunch i odpoczniemy.

Posiłki wliczone w cenę: śniadanie, obiad, kolacja.

Dzień 5: San Juan de Chuccho do Oazy P/C

Wczesnym rankiem wyruszymy do oazy. Wyjaśnienie sposobu życia mieszkańców wiosek Corschnihua i Malata.

Posiłki wliczone w cenę: śniadanie, obiad, kolacja.

Dzień 6: Z kanionu Colca do jeziora Titicaca

Dziś wcześnie rano wyruszymy do wioski Cabanaconde, gdzie zjemy śniadanie, a następnie udamy się nad jezioro Titicaca i spędzimy noc na półwyspie LLachon. Podczas tej wycieczki zatrzymamy się w punktach widokowych i wioskach w dolinie Colca. Będziemy spać w ich społeczności w typowych domach mieszkańców.

Częściowe wyżywienie.

Dzień 7: Llachon, Pachatata trek, Puno

Spacer wokół jeziora Titicaca, Uros Titino, wyspa Taquile, powrót do Puno.

Wcześnie rano udajemy się do Pachatata. Jest to uważane za święte miejsce, w którym w sierpniu dokonuje się płatności lub podziękowań dla ziemi. Następnie wracamy na śniadanie. Wsiadamy na naszą prywatną łódź, aby odwiedzić oryginalne i rodowe pływające wyspy Uros Titino, wyspę Taquile i wreszcie wrócić do miasta Puno. Nocleg w hotelu.

Niepełne wyżywienie.

Dzień 8: Puno - Cusco

Śniadanie. Poranny wyjazd autobusem do miasta Cusco. Podróżujemy wzdłuż wysokiego płaskowyżu Collao, zatrzymując się w wiosce Ayaviri, ważnym ośrodku tekstylnym i hodowli zwierząt, aby odwiedzić imponującą świątynię Kalasasaya, ruiny starożytnej kultury Pucara. Po drodze zatrzymamy się w Rachi, gdzie zobaczymy spektakularne sanktuarium Inków zbudowane przez Inkę Pachacutec i poświęcone wielkiemu bogu Inków Wiracocha. Przyjazd do Cusco.

Posiłki wliczone w cenę: śniadanie

Dzień 9: Cusco - Zwiedzanie miasta

Po śniadaniu będziesz miał wolny poranek na aklimatyzację. Wybierzemy się na wycieczkę z przewodnikiem po mieście Cusco, odwiedzając główny plac, katedrę i Świątynię Słońca lub Korikancha. Wycieczka będzie kontynuowana poza miastem, aby odwiedzić kompleksy Inków Kenko, Tambomachay, Puca Pucara i imponującą fortecę Sacsayhuaman, strategicznie zbudowaną na wzgórzu z widokiem na Cusco. Słynie z ogromnych rzeźbionych kamieni, które z zadziwiającą precyzją tworzą zewnętrzne ściany kompleksu. Powrót do hotelu.

Dzień 10: Cuzco - Tinqui - Przełęcz Arapa (4730 m) - Laguna Pucacocha (4600 m)

Wcześnie rano wyjeżdżamy z Cuzco lokalnym autobusem na 3-godzinną wycieczkę do Tinqui (3900 m), gdzie czeka na nas nasz zespół muleteer. Następnie rozpoczynamy trekking do Upis Alto położonego na wysokości 4450 m n.p.m., skąd następnie rozpoczynamy wspinaczkę na przełęcz Arapa na wysokości ponad 4700 m n.p.m., po czym schodzimy do naszego kempingu na skraju jeziora Pucacocha.

Czas przejścia: 6-7 godzin

Wysokość: 600 D+ i 200 D-

śniadanie obiad kolacja.

Dzień 11: Laguna Pucacocha - przełęcz (4900 m) - przełęcz Warmisaya (4985 m) - Rainbow Mountain (4650 m)

Dzisiejszy poranek rozpoczynamy od razu od wspinaczki na przełęcz Pucacocha na wysokości 4900 m. Widoki będą dziś niesamowite: kolorowe góry i laguny z widokiem na ogromne lodowce. Następnie będziemy mieli do pokonania drugą przełęcz na wysokości 4985 m, skąd po raz pierwszy zobaczymy "Tęczową Górę", teraz oddaloną o zaledwie półtorej godziny marszu! Następnie docieramy do punktu widokowego, z którego możemy podziwiać wspaniałą Tęczową Górę na wysokości 5030 m, nasze pierwsze 5000 m wędrówki!

Czas wędrówki: 7-8 godzin

Wysokość: 850 D+ i 800D-

śniadanie obiad kolacja.

Dzień 12: Rainbow Mountain Base Camp - Soraypata (4630 m)

Dziś mamy do wyboru dwie opcje: albo przejdziemy przez wioskę Chillca, a ścieżka jest stosunkowo płaska, a zatem łatwa do obozu. Albo przejdziemy przez przełęcz Palomani na wysokości 5100 m n.p.m., która oferuje wspaniałą panoramę, ale wymaga dużej kondycji (8-9 godzin marszu i dużo wysokości)!

Czas wędrówki: 6h lub 8-9h

Przewyższenie: 250 D+ i 250 D- (trasa łatwa) lub 900 D+ i 850 D- (trasa trudna)

śniadanie obiad kolacja.

Dzień 13: Soraypata (4630 m) - Col Campa (5050 m) - Pacchanta (4400 m)

Zaraz po przebudzeniu atakujemy Col de Campa, która łagodnie wspina się na wysokość ponad 5000 m. Następnie schodzimy stopniowo do wioski Pacchanta, gdzie tym razem śpimy w prawdziwym łóżku w dormitorium, z prawdziwymi łazienkami i gdzie możemy cieszyć się wspaniałymi naturalnymi gorącymi źródłami! Po drodze przejdziemy przez niesamowite laguny, a jeśli jesteś w dobrej formie, będziesz mógł wspiąć się na wieżę strażniczą na wysokości ponad 4900 m, która najprawdopodobniej zostanie wyryta w Twojej pamięci jako najpiękniejszy punkt widokowy, jaki kiedykolwiek widziałeś. kiedykolwiek sobie wyobrażałeś!

Czas wędrówki: 6h

Wysokość: 400D+ i 650D-

śniadanie obiad kolacja.

Dzień 14: Pacchanta - Tinqui - Cusco

Po śniadaniu wracamy spokojnie do wioski Tinqui (3900 m), do której docieramy w 3 godziny. Koniec tego wspaniałego trekkingu. Zabieramy nasz pojazd i wracamy do Cusco (przyjazd około 3 po południu).

Czas przejścia: 3 godziny

Wysokość: -450m

Czas transportu: 3 godziny

Posiłki wliczone w cenę: śniadanie

Dzień 15: CUSCO MOLLEPATA SORAYPAMPA HUMANTAY

Wyjazd około 05:30 rano do Soraypampa 4000 m n.p.m., gdzie dotrzemy około 09:00 rano. Wśród umiarkowanej roślinności dżungli i zarysu wioski możemy zobaczyć pokryte śniegiem góry należące do łańcucha Salkantay, które znajdują się na wysokości około 4000 - 5000 m n.p.m. Po śniadaniu rozpoczniemy spacer trwający około 7 do 8 godzin, po drodze zjemy lunch, a następnie będziemy kontynuować, aż dotrzemy do laguny Humantay. Następnie zejdziemy do naszego pierwszego obozu.

Zakwaterowanie w namiocie

Wyżywienie: śniadanie obiad kolacja.

Dzień 16: Humantay Paso Salkantay Chaullay P/C

Po śniadaniu i obserwacji wschodu słońca na tle tropikalnego śnieżnego Salkantay, rozpoczniemy spacer trwający około 7 do 8 godzin, gdzie ton echa i różnica między ekologicznymi i wysokościowymi piętrami, zaczniemy wchodzić przez rodzaj kanionu, który zabierze nas na zbocza Salkantay, następnie otworzymy Salkantay przełęcz wzdłuż imponującego śnieżnego, następnie zejdziemy do Wayrapampa na lunch, a następnie będziemy kontynuować do CHAULLAY, gdzie spędzimy noc.

Nocleg w namiocie

Wyżywienie: śniadanie obiad kolacja.

Dzień 17: CHAULLAY - LA PLAYA - SANTA TERESA - AQUUAS CALIENTES

Wczesnym rankiem rozpoczniemy naszą wędrówkę, kontemplując inny krajobraz i temperaturę niż w poprzednich dniach, ponieważ tutaj rozpoczniemy typowy umiarkowany klimat początku dżungli. Podczas spaceru będziemy mogli obserwować różnorodne ptaki, ssaki, owady i inne zwierzęta, które znajdują się w tym miejscu, będziemy mieli okazję obserwować sposób życia ludności tej strefy i cieszyć się wodospadami (Waynapoco), aby następnie zabrać naszą mobilność w kierunku elektrowni wodnej Machupicchu i przejść 3 godziny do miasta Aguas Calientes, gdzie zjemy kolację i spędzimy noc.

Częściowe wyżywienie

Dzień 18: AGUAS CALIENTOS

Dziś jest wielki dzień, aby odwiedzić historyczne sanktuarium Machupicchu. O 06:00 rano przygotowujemy się do wejścia do Machupicchu, gdzie odbędzie się wycieczka z przewodnikiem. Ta wędrówka trwa około godziny i 30 minut, docierając do Machupicchu, będziemy mieli okazję przebywać z przewodnikiem przez 3 godziny, a następnie będziemy mieli wolny czas na spacer po cytadeli, a następnie będziemy mieli wolny czas na samodzielny spacer po cytadeli Inków. O ustalonej godzinie rozpoczniemy zejście do miasta Aguas Calientes, aby wsiąść do pociągu, który zabierze nas do miasta Ollantaytambo, gdzie będą na nas czekać, aby przetransportować nas do miasta Cusco.

Dzień 19: Dzień wolny w Cusco

Dziś jest nasz dzień na relaks w cesarskim mieście, najpiękniejszym imperium Inków. Radzimy dokończyć zwiedzanie miejsc kultury, takich jak Casa Inca Garcilazo de la Vega, w której znajduje się duża kolekcja relikwii z okresu przedinkaskiego, Pulpito de San Blas i jego Barrio, znane jako Barrio de los artistas y artesanos. Posiłki wliczone w cenę: śniadanie

Dzień 20: Cusco - Lima Powrót do domu

Śniadanie w hotelu i transfer na lotnisko w celu odbycia lotu do Limy. Następnie międzynarodowy lot do naszego rodzinnego miasta.

Posiłki wliczone w cenę: śniadanie

 

WLICZONE W CENĘ:

- Transport turystyczny

- Transport pociągiem Ollantaytambo - Aguas Calientes - Ollantaytambo

- Wstęp do wszystkich stanowisk archeologicznych wymienionych w planie podróży (takich jak Racchi, Ollantaytambo, Ollantaytambo, Aguas Calientes),

Ollantaytambo, Pisac, między innymi)

- Opłaty za wstęp do wszystkich parków, sanktuariów i obszarów chronionych wymienionych w planie podróży (takich jak

Machupicchu, kanion Colca, między innymi)

- Wstęp do klasztorów, kościołów, muzeów itp. wymienionych w planie podróży (takich jak klasztor Santa Catalina, muzeum Santa Catalina, muzeum kotów, itp.

Santa Catalina, muzeum katedry w Limie).

-Usługi oficjalnego przewodnika i wyspecjalizowanego przewodnika.

- Transfery lotnisko-hotel-lotnisko

- 7 dni pełnego wyżywienia, 4 dni niepełnego wyżywienia

- Wszystkie wyżej wymienione usługi

- Zakwaterowanie w hotelach (3*), w pokojach dwuosobowych i zgodnie z informacjami zawartymi w opisie wycieczki.

- W społecznościach Llachon i Raqchi zakwaterowanie odbywa się w domach dla 2 osób, a łazienka jest wspólna.

2 osoby i wspólna łazienka.

- Transport prywatną łodzią po jeziorze Titicaca.

Co nie jest wliczone w cenę

-Lotów krajowych (Cusco - Lima)

-Dodatków osobistych, takich jak napoje, pranie, telefon...

-Lotów międzynarodowych

-Napiwków dla kierowców, przewodników, kucharzy lub innych członków zespołu, a także tragarzy...

-podatki lotniskowe

Warunki podróży

* Ten program jest wykonalny dla 2 osób i więcej.

* Od 6 osób transport i przewodnik będą towarzyszyć ci przez całą drogę.

* Od 2 do 5 osób wszystkie prywatne, ale jeśli chcesz obniżyć cenę różni się w zależności od rodzaju transportu. Transport.

* Hotele objęte programem mają *** 3 gwiazdki, są czyste, wygodne, bezpieczne i centralnie położone.

* Program jest elastyczny. Można go zmienić bez żadnego problemu przed zawarciem umowy.

jak różni się program.

* W programie mamy dwa dni w społeczności Raqchi LLachon, dzieląc się doświadczalną turystyką.

turystyką doświadczalną.

* Należy pamiętać, że grudzień, styczeń i luty to pora deszczowa.

* W Kanionie Colca, Patabamba i LLachon istnieje możliwość bezpłatnego odbycia opcjonalnego trekkingu. Kanion