Magiczne Peru w podróży (bestseller!)

Magiczne Peru w podróży (bestseller!)

Travel Magic Peru 17 dni. Jest to kompletna wycieczka pełna niezapomnianych przygód na lądzie, morzu i w powietrzu w najważniejszych miastach południowego Peru. Zwiedzanie stolicy Limy i jej imponującego głównego placu, narodowego rezerwatu wysp Ballestas w Paracas, peruwiańskiego wybrzeża, latających nad nimi enigmatycznych linii Nazca, kolonialnego miasta Arequipa z wycieczką po mieście, podczas której odwiedzimy jego kościoły, Kanion Colca, jeden z najgłębszych kanionów na świecie, jezioro Titicaca, najwyższe i najbardziej żeglowne jezioro na świecie, a na koniec odwiedzimy cesarskie miasto Cusco z wąskimi uliczkami, mijając jedną z najbardziej niesamowitych atrakcji przyrodniczych, górę kolorów i magiczną cytadelę Inków Machu Picchu. Z przewodnikiem i transportem turystycznym podczas całej wycieczki.

Itinerario

Dzień 1: Lima

Wylot z lotniska w Arequipie i przelot do Limy. Na lotnisku będzie czekał na nas nasz lokalny zespół, aby nas powitać, a stamtąd wyruszymy do hotelu. W zależności od czasu przylotu odwiedzimy między innymi nowoczesną Limę, kulturalny, ekologiczny i turystyczny Park Kennedy'ego, Pizza Street (możliwość zjedzenia kolacji po drodze).

Dzień 2: Lima - zwiedzanie miasta - Paracas

Śniadanie w hotelu. Dziś odwiedzimy miasto Lima, stolicę kraju. Odwiedzimy kolonialną i nowoczesną Limę, gdzie zobaczymy Plaza San Martin, Plaza Mayor, Pałac Rządowy, Ratusz i Katedrę w Limie (gdzie spoczywają szczątki Francisco Pizarro). Następnie pojedziemy na południe do miasta Paracas na autostradzie panamerykańskiej. Zatrzymamy się na lunch na plażach południa na pyszne typowe danie (wegetariańskie lub mięsne). W drodze do Paracas istnieje możliwość zakupu owoców i napojów na targu. Po dotarciu do hotelu w Paracas będziesz mieć resztę dnia wolną na odpoczynek lub spacer po wiosce.

Posiłki wliczone w cenę: śniadanie

Dzień 3: Paracas - Wyspy Ballestas - Nazca

Po śniadaniu udamy się łodzią na wyspy Ballestas. Podczas podróży przepłyniemy przez zatokę. Zobaczymy port San Martin i zbocza piaszczystego korytarza, tajemnicze Candelabro i będziemy obserwować lwy morskie i ptaki guano w ich naturalnym środowisku, których kapryśne kształty sprawiają, że są to jedne z najpiękniejszych krajobrazów peruwiańskiego wybrzeża. Następnie będziemy kontynuować naszą podróż do miasta Nazca. Po drodze będziemy mieli możliwość odwiedzenia winiarni i oazy Huacachina, jednego z najpiękniejszych miejsc na peruwiańskim wybrzeżu. Następnie spróbujemy przelecieć nad słynnymi liniami Nazca, w przeciwnym razie polecimy następnego dnia. Posiłki wliczone w cenę: śniadanie

Dzień 4: Nazca - Arequipa

Geoglify Nazca zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Najbardziej reprezentatywne są rysunki zwierząt, takich jak małpa, pająk itp. Po przelocie nad liniami Nazca (na wypadek, gdybyś nie przeleciał nad nimi dzień wcześniej) będziemy kontynuować naszą trasę w kierunku miasta Arequipa, oddalonego o 550 kilometrów. Przylot i zakwaterowanie w hotelu. Uwaga: Zaleca się zjedzenie śniadania po locie. Ze względu na warunki pogodowe możliwe jest, że samoloty nie odlecą, a loty mogą zostać odwołane. Posiłki wliczone w cenę: śniadanie

Dzień 5: Arequipa - zwiedzanie miasta

Arequipa, białe miasto położone na wysokości 2.325 metrów nad poziomem morza, jest drugim po Limie miastem Peru. Peru po Limie. Przed miastem wznoszą się wulkan i dwie ośnieżone góry: Misti, Chachani i Pichu Pichu. Odbędziemy wycieczkę po mieście i odwiedzimy główny plac, na którym znajduje się katedra, klasztor Santa Catalina, targ San Camilo, na którym można znaleźć wiele różnych produktów. 

na peruwiańskie jedzenie, kopułę San Ignacio znaną ze sztuki dekoracyjnej Arequipa i krużganki firmy.

Posiłki wliczone w cenę: śniadanie

Dzień 6: Arequipa - Chivay - Kanion Colca

Wcześnie rano wyruszysz w niesamowitą podróż trwającą około 4 godzin naszym autobusem turystycznym do Kanionu Colca, najgłębszego na świecie, przechodząc przez Pampa Cañahuas w Rezerwacie Narodowym Aguada Blanca, siedlisko wikunii i alpak. Najwyższy punkt podróży znajduje się na wysokości 4 900 metrów. Na trasie zobaczymy prekolumbijskie tarasy, które nadal są uprawiane przez rdzennych mieszkańców Collaguas. Colca to bardzo odpowiednie miejsce do uprawiania sportów przygodowych. Nocleg w wiosce Chivay. Posiłki wliczone w cenę: śniadanie i bufet

Dzień 7: Trekking z Cabanaconde do Kanionu Colca (opcjonalny 2-dniowy trekking)

Z hotelu udamy się 13 kilometrów do Cruz del Condor, aby podziwiać lot kondora, a następnie wrócimy do małej wioski Cabanaconde. W drodze powrotnej możemy zatrzymać się w kilku punktach widokowych i wybrać się na krótkie spacery, aby zobaczyć różne wioski doliny i obserwować jej niezrównane piękno, a następnie przejdziemy przez małą wioskę Cabanas. Będzie to świetna okazja, aby poznać ich zwyczaje, tradycje i sposób uprawy ziemi w tych górskich obszarach. Nocleg w hotelu.

Posiłki wliczone w cenę: śniadanie.

LLachon. Nocleg w domu wspólnoty w pokojach dwuosobowych.

Dzień 8: Z kanionu Colca do jeziora Titicaca (opcjonalny trekking) LLachon

Dziś wyruszymy nad jezioro Titicaca i spędzimy noc na półwyspie LLachon. Podczas tej podróży zatrzymamy się w punktach widokowych i wioskach w dolinie Colca. Będziemy spać w ich społeczności w typowych domach mieszkańców.

Częściowe wyżywienie.

Dzień 9: Llachon, trekking do Pachatata, jezioro Titicaca, Uros Titino, wyspa Taquile, powrót do Puno.

Wcześnie rano wyruszamy do Pachatata. Jest to uważane za święte miejsce, w którym w sierpniu dokonywane są płatności lub podziękowania dla ziemi. Następnie wracamy na śniadanie. Wsiadamy na naszą prywatną łódź, aby odwiedzić oryginalne i rodowe pływające wyspy Uros Titino, wyspę Taquile i wreszcie wrócić do miasta Puno. Nocleg w hotelu.

Niepełne wyżywienie.

Dzień 10: Puno - Cuzco góra 7 kolorów

Bardzo wcześnie rano po śniadaniu udamy się do Raqchi. Podczas tej podróży będziemy mogli docenić krajobraz i zatrzymać się w "La Raya", granicy między miastami Puno i Cuzco. Następnie dotrzemy do skrzyżowania Checacupe, skąd udamy się na górę 7 kolorów. Nasz transport zabierze nas na parking położony na wysokości 4700 metrów nad poziomem morza. Następnie wsiądziemy na konia, aby rozpocząć wspinaczkę na górę Vinicunca na wysokości ponad 5000 metrów. Ten dzień jest wyjątkowy, ponieważ będziemy mogli docenić ten cud natury. Następnie wrócimy do Raqchi, gdzie spędzimy noc.

Raqchi: Nocleg w domu wieśniaków w pokojach dwu- i trzyosobowych.

Posiłki wliczone w cenę: śniadanie, lunch i kolacja.

Dzień 11: Raqui Cusc

Po śniadaniu odwiedzimy spektakularne sanktuarium Inków zbudowane przez Inkę Pachacutec i poświęcone wielkiemu bogu Inków Wiracocha. Około 70 km dalej. Podczas podróży mijamy urokliwe jezioro Wacarpay, które oferuje spektakularne widoki na góry odbijające się w jego łagodnych wodach. Kontynuujemy podróż do pięknej wioski Andahuaylillas i odwiedzamy kościół San Pedro de Andahuaylillas, lepiej znany jako Kaplica Sykstyńska obu Ameryk, ze względu na polichromowany sufit. Lunch w formie bufetu w spokojnej wiejskiej restauracji, gdzie można delektować się pyszną sztuką kulinarną regionu. Przyjazd do Cusco.

Posiłki wliczone w cenę: śniadanie

Dzień 12: Cusco - wycieczka po mieście

Po śniadaniu będziesz miał wolny poranek na aklimatyzację. Wybierzemy się na wycieczkę z przewodnikiem po mieście Cusco, odwiedzając główny plac, katedrę i Świątynię Słońca lub Korikancha. Wycieczka będzie kontynuowana poza miastem, aby odwiedzić inkaskie kompleksy Kenko, Tambomachay, Puca Pucara i imponującą fortecę Sacsayhuaman, strategicznie zbudowaną na wzgórzu z widokiem na Cusco. Słynie ona z ogromnych rzeźbionych kamieni, które z zadziwiającą precyzją tworzą zewnętrzne ściany kompleksu. Powrót do hotelu.

Posiłki wliczone w cenę: śniadanie

Dzień 13: Cusco - Ollantaytambo - Święta Dolina - Gorące Wody

Rozpoczniemy wycieczkę do Świętej Doliny Inków, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć typowe tarasy i wioski z epoki Inków, takie jak Pisac i jego kolorowy targ indiański, Calca, Yucay, Urubamba. Lunch. Po południu odwiedzimy Ollantaytambo, ogromny inkaski kompleks o funkcjach administracyjnych, rolniczych i religijnych. Można tu zobaczyć wspaniałe skalne ściany, świątynie i pałace. Transfer do hotelu. Nocleg w Świętej Dolinie.

Posiłki wliczone w cenę: śniadanie

Dzień 14: Święta Dolina - Aguas Calientes - Machu Picchu

Przejazd do miejscowości Aguas Calientes, położonej u stóp Machu Picchu, odkrytego w 1911 roku przez amerykańskiego odkrywcę Hirama Binghama. Po przyjeździe do Aguas Calientes, wjedziemy do Zaginionego Miasta Inków i jednego z Nowych Siedmiu Cudów Świata podczas 25-minutowej przejażdżki autobusem, zygzakując po zboczu wzgórza. Będziemy zwiedzać ruiny przez około 3 godziny. Nasz przewodnik wyjaśni niesamowity stopień zaawansowania technologicznego osiągnięty przez budowniczych tego niesamowitego dzieła i ich dokładną precyzję w solidnych kamiennych konstrukcjach, kanały doprowadzające wodę, które ujawniają głęboką wiedzę na temat hydrauliki, schody wyrzeźbione w żywym kamieniu góry i Intihuatana "Najwyższy punkt Słońca", który służył jako kalendarz słoneczny, który regulował siew i zbiory. Posiłki wliczone w cenę: śniadanie

Dzień 15: Aguas Calientes Ollantaytambo Maras i Moray

Doskonała okazja, aby obudzić się wcześnie po śniadaniu i obejrzeć piękny wschód słońca. Pojedziemy naszym pociągiem do Ollantaytambo, gdzie czeka na nas nasza mobilność i zawsze równolegle do ulewnej rzeki Vilcanota, Vilcamayo lub Urubamba. Następnie odwiedzimy te dwie niezapomniane i imponujące atrakcje, takie jak kopalnie soli Maras i Moray, a noc spędzimy w Cusco. Posiłki wliczone w cenę: śniadanie

Dzień 16: Dzień wolny w Cusco

Dziś jest nasz dzień na relaks w cesarskim mieście, najpiękniejszym z epoki Inków. Radzimy dokończyć zwiedzanie miejsc kultury, takich jak Casa Inca Garcilazo de la Vega, w którym znajduje się duża kolekcja relikwii z okresu przedinkaskiego, Pulpito de San Blas i jego Barrio, znane jako Barrio de los artistas y artesanos. Posiłki wliczone w cenę: śniadanie

Dzień 17: Cusco - Lima Powrót do domu

Śniadanie w hotelu i transfer na lotnisko w celu odbycia lotu do Limy. Następnie międzynarodowy lot do naszego rodzinnego miasta. Posiłki wliczone w cenę: śniadanie

Opcjonalne rozszerzenie 580 USD za osobę na podstawie podwójnego obłożenia.

Obejmuje loty z Cusco do Puerto Maldonado i Puerto Maldonado Lima.

18 CUZCO - PUERTO MALDONADO - ECOMAZONIA LODGE
Po przylocie do Puerto Maldonado, peruwiańskiej stolicy bioróżnorodności, spotkamy się z Tobą na lotnisku. Następnie rozpoczniemy nasz program od wycieczki autobusowej po mieście. Następnie udamy się do Puerto Capitanía, gdzie będzie czekać nasza łódź. Popłyniemy wzdłuż rzeki Bajo Madre de Dios (Serpenteante River), aż dotrzemy do naszego domku, położonego trzydzieści kilometrów od miasta Puerto Maldonado. Po drodze będziesz mógł obserwować wiejskie posiadłości przeznaczone do działalności rolniczej i hodowli bydła w pobliżu miasta. Przy sprzyjającej pogodzie można zobaczyć kolorowe rośliny, takie jak gigantyczne kwitnące helikonie, a także możliwość obserwacji zwierząt, takich jak ronsocos, kajmany, żółwie wodne, czaple, kormorany, ptaki padlinożerne i drapieżne. Po przybyciu do naszego domku zostaniesz powitany pysznym nektarem z amazońskich owoców tropikalnych i zabrany do wygodnego pokoju (bungalowu), zarezerwowanego na tę okazję. Po zadomowieniu się, soczysty lunch będzie czekał na Ciebie w naszej przytulnej rustykalnej jadalni. COCHA CAIMÁN Po południu zostaniesz poprowadzony przez naszego wyspecjalizowanego przewodnika przez szlak interpretacyjny dogodnie oznakowany do Cocha Caimán, małej laguny, gdzie będziesz miał okazję obserwować kajmana czarnego i kajmana białego, skuteczne drapieżniki znajdujące się na szczycie łańcucha pokarmowego, które żyją z obfitej fauny wodnej starorzecza, reprezentowanej przez gatunki ryb. Po powrocie do domku będzie czekał na Ciebie pyszny obiad i będziesz miał czas wolny, aby podzielić się niezapomnianymi chwilami w naszym barze, wyposażonym w doskonałą salę gier planszowych i zaopatrzonym we wszystkie napoje, jakie możesz sobie wyobrazić. Nocna fauna uśpi cię melodią niezliczonych pieśni i głosów różnych ptaków.

19 APU VICTOR LAKE - WYCIECZKA NA MAŁPIĄ WYSPĘ
Magia zaczyna się od śpiewu ptaków amazońskiego raju, budząc się przy śpiewie małpy wyjca. Soczyste śniadanie zapewni ci niezbędną energię na poranek pełen nowych doświadczeń. LAKE APU VÍCTOR: Po śniadaniu rozpoczniemy wędrówkę do głębokiego lasu, podążając przygotowanymi szlakami, wygodnie zachowanymi i oznakowanymi. Po drodze przejdziemy przez las łęgowy do wyżej położonych lasów, a następnie zejdziemy do zalanych lasów, aby wspiąć się z powrotem do pagórkowatych lasów. Po drodze będziesz świadkiem najbardziej zróżnicowanej gamy gatunków flory i fauny na wolności.
Po drodze zidentyfikujesz gatunki drzew owocowych, leśnych i leczniczych, które utrzymują populacje zwierząt i ludzi w lasach amazońskich. Należą do nich aguaje, mahoń, kasztanowiec, catahua, cedr, cético, copaiba i shihuahuaco. Przy odrobinie szczęścia i w ciszy będziesz w stanie dostrzec większe ssaki, takie jak sachavaca i huangana; gryzonie, takie jak wydra olbrzymia, ronsoco, majaz i pancernik; naczelne, takie jak coto lub małpa wyjec i puffin, czarny zimorodek lub kapucynka; gady, takie jak iguana i jergón; płazy, takie jak ropucha i ptaki, takie jak dziki indyk, kuropatwa, złota papużka oraz niebieska, żółta i czerwona ara. W lesie deszczowym można zobaczyć owady, takie jak motyle (Lepidoptera), chrząszcze (Coleoptera), świerszcze, cykady, mrówki, stonogi i krocionogi różnych gatunków. Dojeżdżamy do majestatycznego jeziora Apu Victor otoczonego ogromnymi bagnami i gigantycznymi drzewami. Amazoński punkt widokowy (ogromna platforma obserwacyjna), z którego można podziwiać panoramiczny widok na jezioro, obserwując papugi, ary, tukany, camungos, szanszosy, czaple i inne zwierzęta, takie jak kajmany, żółwie itp. Różnorodne ryby wpływają do jeziora Apu Victor wraz z powodziami pory deszczowej (półksiężyc). Ponadto z jeziorem związane są inne gatunki fauny, takie jak motelo, matamata, charapita de aguajal, fraile, chozna, jelenie, añuje i gigantyczne wydry z amazońskiej dżungli. W drodze powrotnej do domku czekać będzie orzeźwiający lunch. MONKEY ISLAND Po południu, w towarzystwie naszego wyspecjalizowanego przewodnika, odwiedzimy Monkey Island, położoną kilka minut od domku w samym sercu rzeki Madre de Dios. Wyspa ta charakteryzuje się ogromną różnorodnością bujnej flory i jest domem dla licznych okazów naczelnych, takich jak makak, kapucynka, puffin i leoncillo. Oprócz innych gatunków małych ssaków, takich jak coati (Nasua), wiewiórka i ogromna różnorodność kolorowych ptaków. Na koniec zakończymy naszą wizytę na wyspie, podziwiając najbardziej imponujący zachód słońca w dżungli. Po powrocie do domku zjemy wykwintną kolację pożegnalną.

20 PUERTO MALDONADO - LIMA

Po udanym nocnym odpoczynku potężne wokalizacje wyjących małp przypomną ci, że nadal jesteś w ich domenie i że nadszedł czas, aby odejść. Śniadanie będzie czekać na Ciebie w naszej jadalni, przed powrotem do Puerto Maldonado.

WLICZONE W CENĘ:

- Prywatny transport podczas całej wycieczki

- Transport pociągiem Ollantaytambo - Aguas Calientes - Ollantaytambo.

- Wstęp do wszystkich stanowisk archeologicznych wymienionych w planie podróży (m.in. Racchi, Ollantaytambo, Pisac).

- Wstęp do wszystkich parków, sanktuariów i obszarów chronionych wymienionych w planie podróży (m.in. Machupicchu, Kanion Colca).

- Wstęp do klasztorów, kościołów, muzeów itp. wymienionych w planie podróży (takich jak klasztor Santa Catalina, muzeum katedralne itp.)

Catalina, muzeum katedry w Limie itp.).

-Usługi oficjalnego przewodnika i wyspecjalizowanego przewodnika.

- Transfery lotnisko - hotel - lotnisko

- 1 dzień pełnego wyżywienia, 2 dni niepełnego wyżywienia, 1 posiłek w formie bufetu, 1 posiłek w formie bufetu (Colca - Puno)

- Wszystkie wyżej wymienione

- Zakwaterowanie w hotelach (3*), w pokojach dwuosobowych i jak wskazano w karcie technicznej wycieczki.

- W społecznościach Llachon i Raqchi zakwaterowanie odbywa się w domach z podziałem na pokoje 2-osobowe i 2-osobowe, a łazienka jest wspólna.

2 osoby, a łazienka jest wspólna.

- Transport prywatną łodzią po jeziorze Titicaca.

Co nie jest wliczone w cenę

-Lotów krajowych (Cusco - Lima)

-Dodatków osobistych, takich jak napoje, pranie, telefon...

-Lotów międzynarodowych

-Napiwków dla kierowców, przewodników, kucharzy lub innych członków zespołu, a także tragarzy, tragarzy...

-przelot liniami Nazca

-Podatki lotniskowe

Warunki podróży

* Ten program jest możliwy od 2 osób.

* Od 6 osób transport i przewodnik będą ci towarzyszyć przez całą drogę.

* Od 2 do 5 osób wszystkie prywatne, ale jeśli chcesz obniżyć cenę różni się w zależności od rodzaju transportu.

Transport.

* Hotele objęte programem mają *** 3 gwiazdki, są czyste, wygodne, bezpieczne i centralnie położone.

* Program jest elastyczny. Istnieje możliwość zmiany hoteli przed zawarciem umowy, jak również zmiany programu.

Program jest elastyczny.

* W programie mamy dwa dni w społeczności Raqchi LLachon, dzieląc się doświadczalną turystyką.

turystyką doświadczalną.

* Należy pamiętać, że grudzień, styczeń i luty to pora deszczowa.

* W Kanionie Colca, Patabamba i LLachon istnieje możliwość bezpłatnego odbycia opcjonalnego trekkingu.

Kanion,