Podróż Peru 15 dni

Podróż Peru 15 dni

Podróż Peru 15 dni. Jest to wycieczka z głównymi atrakcjami, a na koniec odwiedzimy cesarskie miasto Cusco z jego wąskimi uliczkami, mijając jedną z najbardziej niesamowitych atrakcji przyrodniczych, górę kolorów i magiczną cytadelę Inków Machu Picchu. Z przewodnikiem i transportem turystycznym podczas całej podróży. Nasza filozofia dzielenia się i spania w społecznościach takich jak Raqchi, LLachon i tradycyjnych wioskach, takich jak Cabanaconde. Jak również możliwość trekkingu wewnątrz jednego z najgłębszych kanionów na świecie i wspinaczki na górę kolorów o wysokości prawie 5000 metrów nad poziomem morza.

Itinerario

Dzień 1: Przylot do Limy
Wylot z lotniska w naszym mieście pochodzenia w celu odbycia lotu do Limy w Peru. Na lotnisku nasz lokalny zespół recepcyjny będzie czekał, aby Cię powitać. Transfer do hotelu.

Dzień 2: Lot z Limy do Arequipy
Dziś odwiedzimy Park Miłości w Miraflores, Park Drzew Oliwnych, Huaca Pucllana i historyczne centrum Limy, Plaza de Armas, z kościołem San Francisco i katedrą.
Posiłki wliczone w cenę: śniadanie

Dzień 3: Arequipa
Śniadanie w hotelu. Arequipa, położona na wysokości 2325 metrów nad poziomem morza, jest drugim po Limie miastem Peru. Przed miastem wznosi się wulkan i dwie ośnieżone góry: Misti, Chachani i Pichu Pichu. Dzisiaj odbędziemy wycieczkę po mieście i odwiedzimy: Katedrę, labirynt klasztoru Santa Catalina, muzeum archeologiczne kościoła U.N.S.A. i krużganki Compañía de Jesús, Casona Tristán del Pozo, Plaza San Francisco i główny plac.
Posiłki wliczone w cenę: śniadanie

Dzień 4: Arequipa - Colca
Wczesnym rankiem wyruszysz w niesamowitą podróż trwającą około 4 godzin, naszym autobusem turystycznym, do kanionu Colca, najgłębszego na świecie (3400 m.), przechodząc przez Pampa Cañahuas, w Narodowym Rezerwacie Aguada Blanca, siedlisku wikunii i alpak (wielbłądowatych południowoamerykańskich). Najwyższy punkt trasy znajduje się na wysokości 4 900 metrów nad poziomem morza. Na trasie docenimy prekolumbijskie tarasy, które są nadal uprawiane przez rdzennych mieszkańców Collaguas. Colca to bardzo odpowiednie miejsce do uprawiania sportów przygodowych.
Posiłki wliczone w cenę: śniadanie

Dzień 5: Colca - Cruz del Condor (opcjonalny trekking)
Wczesnym rankiem wyruszymy do Cruz del Condor, gdzie zwykle można zobaczyć największego na świecie ptaka padlinożernego w pełnym locie. Wyruszymy w kierunku społeczności Cabanaconde, gdzie odbędziemy kilka spacerów po punktach widokowych i okolicy.
Posiłki wliczone w cenę: śniadanie
Hotel La casa de Santiago


Dzień 6: Z kanionu Colca do jeziora Titicaca (opcjonalny trekking)
Dziś wyruszymy nad jezioro Titicaca i spędzimy noc na półwyspie LLachon. Podczas tej podróży zatrzymamy się w punktach widokowych i wioskach w dolinie Colca. Będziemy spać w ich społeczności w typowych domach mieszkańców.
Częściowe wyżywienie.

Dzień 7: Llachon, trekking do Pachatata, jezioro Titicaca, Uros Titino, wyspa Taquile, powrót do Puno.
Wcześnie rano wyruszamy do Pachatata. Jest to uważane za święte miejsce, w którym w sierpniu dokonywane są płatności lub podziękowania dla ziemi. Następnie wracamy na śniadanie. Wsiadamy na naszą prywatną łódź, aby odwiedzić oryginalne i rodowe pływające wyspy Uros Titino, wyspę Taquile i wreszcie wrócić do miasta Puno. Nocleg w hotelu.
Niepełne wyżywienie.

Dzień 8: Puno - Cuzco góra 7 kolorów
Bardzo wcześnie rano po śniadaniu udamy się do Raqchi. Podczas tej wycieczki będziemy mogli docenić krajobraz i zatrzymać się na "La Raya", granicy między miastami Puno i Cuzco. Następnie dotrzemy do skrzyżowania Checacupe, skąd wyruszymy w kierunku 7-kolorowej góry. Nasz transport zabierze nas na parking znajdujący się na wysokości 4700 m n.p.m.. Następnie wsiądziemy na konia, aby rozpocząć wspinaczkę na górę Vinicunca na wysokości ponad 5000 m n.p.m.. Ten dzień jest wyjątkowy, ponieważ będziemy mogli docenić ten cud natury. Następnie wrócimy do Raqchi, gdzie spędzimy noc. Nocleg w domu mieszkańców wioski w podstawowych pokojach.
Posiłki wliczone w cenę: śniadanie, lunch i kolacja.


Dzień 9: Raqui Cusco
Po śniadaniu odwiedzimy spektakularne sanktuarium Inków zbudowane przez Inkę Pachacutec i poświęcone wielkiemu bogu Inków Wiracocha. Około 70 km dalej. Podczas podróży mijamy urokliwe jezioro Wacarpay, które oferuje spektakularne widoki na góry odbijające się w jego łagodnych wodach. Kontynuujemy podróż do pięknej wioski Andahuaylillas i odwiedzamy kościół San Pedro de Andahuaylillas, lepiej znany jako Kaplica Sykstyńska obu Ameryk, ze względu na polichromowany sufit. Lunch w formie bufetu w spokojnej wiejskiej restauracji, gdzie można delektować się pyszną sztuką kulinarną regionu. Przyjazd do Cusco.
Posiłki wliczone w cenę: śniadanie

Dzień 10: Cusco - Zwiedzanie miasta
Po śniadaniu będziesz miał wolny poranek na aklimatyzację. Wybierzemy się na wycieczkę z przewodnikiem po mieście Cusco, odwiedzając główny plac, katedrę i Świątynię Słońca lub Korikancha. Wycieczka będzie kontynuowana poza miastem, aby odwiedzić kompleksy Inków Kenko, Tambomachay, Puca Pucara i imponującą fortecę Sacsayhuaman, strategicznie zbudowaną na wzgórzu z widokiem na Cusco. Słynie ona z ogromnych rzeźbionych kamieni, które z zadziwiającą precyzją tworzą zewnętrzne ściany kompleksu. Powrót do hotelu.
Posiłki wliczone w cenę: śniadanie

Dzień 11: Cusco - Ollantaytambo - Święta Dolina - Gorące Wody
Rozpoczniemy wycieczkę do Świętej Doliny Inków, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć typowe tarasy i wioski z epoki Inków, takie jak Pisac i jego kolorowy targ indiański, Calca, Yucay, Urubamba. Lunch. Po południu odwiedzimy Ollantaytambo, ogromny inkaski kompleks o funkcjach administracyjnych, rolniczych i religijnych. Można tu zobaczyć wspaniałe skalne ściany, świątynie i pałace. Transfer do hotelu. Nocleg w Świętej Dolinie.
Posiłki wliczone w cenę: śniadanie

Dzień 12: Święta Dolina - Aguas Calientes - Machu Picchu
Przejazd do miejscowości Aguas Calientes, położonej u stóp Machu Picchu, odkrytego w 1911 roku przez amerykańskiego odkrywcę Hirama Binghama. Po przybyciu do Aguas Calientes, wjedziemy do Zaginionego Miasta Inków i jednego z Nowych Siedmiu Cudów Świata podczas 25-minutowej przejażdżki autobusem, zygzakując po zboczu wzgórza. Będziemy zwiedzać ruiny przez około 3 godziny. Nasz przewodnik wyjaśni zaskakujący stopień zaawansowania technologicznego osiągnięty przez budowniczych tego niesamowitego dzieła i ich dokładną precyzję w solidnych kamiennych konstrukcjach, kanały doprowadzające wodę, które ujawniają głęboką wiedzę na temat hydrauliki, schody wyrzeźbione w żywym kamieniu góry i Intihuatana "Najwyższy punkt Słońca", który służył jako kalendarz słoneczny, który regulował zasiewy i zbiory. Posiłki wliczone w cenę: śniadanie

Dzień 13: Aguas Calientes Ollantaytambo Maras i Moray
Doskonała okazja, aby obudzić się wcześnie po śniadaniu i obejrzeć piękny wschód słońca. Pojedziemy pociągiem do Ollantaytambo, gdzie będzie czekał na nas nasz transport, zawsze równolegle do rzek Vilcanota, Vilcamayo lub Urubamba. Następnie odwiedzimy te dwie niezapomniane i imponujące atrakcje, takie jak kopalnie soli Maras i Moray.
Nocleg w Cusco.
Posiłki wliczone w cenę: śniadanie

Dzień 14: Dzień wolny w Cusco
Dzisiejszy dzień jest przeznaczony na relaks w cesarskim mieście, najpiękniejszym z epoki Inków. Radzimy dokończyć zwiedzanie miejsc kultury, takich jak Casa Inca Garcilazo de la Vega, w którym znajduje się duża kolekcja relikwii z okresu przedinkaskiego, Pulpito de San Blas i jego Barrio, znane jako Barrio de los artistas y artesanos. Posiłki wliczone w cenę: śniadanie

Dzień 15: Cusco - Lima Powrót do domu
Śniadanie w hotelu i transfer na lotnisko w celu odbycia lotu do Limy. Następnie międzynarodowy lot do naszego rodzinnego miasta.
Posiłki wliczone w cenę: śniadanie

WLICZONE W CENĘ:

- Prywatny transport podczas całej podróży

- Transport pociągiem Ollantaytambo - Aguas Calientes - Ollantaytambo.

- Wstęp do wszystkich stanowisk archeologicznych wymienionych w planie podróży (m.in. Racchi, Ollantaytambo, Pisac).

inne)

- Wstęp do wszystkich parków, sanktuariów i obszarów chronionych wymienionych w planie podróży (takich jak Machupicchu,

Kanion Colca i inne)

- Wstęp do klasztorów, kościołów, muzeów itp. wymienionych w planie podróży (takich jak klasztor Santa Catalina, muzeum katedralne itp.)

Catalina, muzeum katedry w Limie itp.).

-Usługi oficjalnego przewodnika i wyspecjalizowanego przewodnika.

- Transfery lotnisko - hotel - lotnisko

- 1 dzień z pełnym wyżywieniem, 2 dni z niepełnym wyżywieniem

- Wszystkie wyżej wymienione usługi

- Zakwaterowanie w hotelach (3*), w pokojach dwuosobowych i zgodnie z informacjami podanymi w opisie wycieczki.

- W społecznościach Llachon i Raqchi zakwaterowanie odbywa się w domach dla 2 osób, a łazienka jest wspólna.

2 osoby i wspólna łazienka.

- Transport prywatną łodzią po jeziorze Titicaca.

Co nie jest wliczone w cenę

-Lotów krajowych (Cusco - Lima)

-Dodatków osobistych, takich jak napoje, pranie, telefon...

-Lotów międzynarodowych

-Napiwków dla kierowców, przewodników, kucharzy lub innych członków zespołu, a także tragarzy, tragarzy...

-przelot liniami Nazca

-Podatki lotniskowe

Warunki podróży

* Ten program jest wykonalny dla 2 lub więcej osób.

* Od 6 osób transport i przewodnik będą Ci towarzyszyć przez całą drogę.

* Od 2 do 5 osób wszystkie prywatne, ale jeśli chcesz zejść niżej, cena różni się w zależności od rodzaju transportu. Transport.

* Hotele objęte programem mają *** 3 gwiazdki, są czyste, wygodne, bezpieczne i centralnie położone.

* Program jest elastyczny. Hotele można zmienić przed zawarciem umowy, a także zmienić program. Program jest elastyczny.

* W programie mamy trzy dni w społeczności Raqchi LLachon i Patabamba, dzieląc się doświadczalną turystyką. turystyką doświadczalną.

* Należy pamiętać, że grudzień, styczeń i luty to pora deszczowa.

* W Kanionie Colca, Patabamba i LLachon istnieje możliwość odbycia opcjonalnego trekkingu bez ponoszenia kosztów. (Wewnątrz kanionu,

Ruiny Huschi Cusco i punkt widokowy Pachatata