Trekking Peru 21 dni

Trekking Peru 21 dni

Trekking Peru 21 dni. poziom I. Ta wycieczka jest idealna dla poszukiwaczy przygód, którzy lubią piesze wędrówki. Ta wycieczka łączy naturę z imponującymi ruinami Inków. Obejmuje następujące wycieczki:

Colca trekking, Salkantay trekking do Machu Picchu, 7 Colours Mountain, Santa Cruz trekking i piękne Andy Ameryki Południowej. Wyjazdy przez cały rok od dwóch osób. Hotele *** Niesamowita cena na Trekking Peru 21 dni

Itinerario

Dzień 1: Lima
Na lotnisku Jorge Chavez w Limie spotkasz się z naszym zespołem i zostaniesz powitany w Peru. Zostaniesz zabrany do hotelu, z kilkoma informacjami po drodze o interesujących miejscach. * Nocleg w hotelu ***.

Dzień 2: Lima - Arequipa
Dziś zwiedzamy historyczne centrum Limy, przechodząc przez główny plac i esplanadę nad rzeką Rimac. Następnie odwiedzimy katedrę w Limie i katakumby pod kościołem San Francisco. Popołudniowy lot do Arequipy.

* Nocleg w hotelu*** i śniadanie.

Dzień 3: Arequipa
Śniadanie w hotelu. Arequipa, położona na wysokości 2.325 metrów nad poziomem morza, jest drugim po Limie miastem Peru. Przed miastem wznosi się wulkan i dwie ośnieżone góry: Misti, Chachani i Pichu Pichu. Założone w 1540 roku miasto ma fascynującą kolonialną przeszłość, a główne budynki wykonane są z sillar, białej porowatej skały pochodzenia wulkanicznego. Historyczne centrum Arequipy, "Białe Miasto", zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2000 roku. Dziś wybierzemy się na wycieczkę po mieście i odwiedzimy: katedrę, klasztor Santa Catalina, muzeum archeologiczne U.N.S.A., kościół i krużganki Compañía de Jesús, Casona Tristán del Pozo, Plaza San Francisco i główny plac.

* Nocleg w hotelu *** i śniadanie.

Dzień 4: Arequipa - Cabanaconde - San Juan de Chuccho prywatny przewodnik przez 3 dni.
Opuszczamy Arequipę około 3 rano, aby rozpocząć naszą wędrówkę w kierunku Doliny Colca, dotrzemy około 9:00 do Krzyża Kondora, aby docenić lot fascynującego kondora, a następnie kontynuujemy naszą podróż do Cabanaconde, gdzie rozpoczynamy naszą wędrówkę do Kanionu. Po około trzech godzinach przekraczamy rzekę Colca. Po 1 godzinie dotrzemy do wioski San Juan de Chuccho, gdzie spędzimy noc.

* Nocleg w pokojach dwuosobowych ze wspólną łazienką i pełnym wyżywieniem.

Dzień 5: Kanion Colca
Po śniadaniu kontynuujemy naszą wędrówkę wzdłuż drugiej strony kanionu, przechodząc przez malownicze wioski Coshñirgua i Malata, a następnie w dół do Oazy, znajdującej się na dnie kanionu. Docierając tu około godziny 13:00 będziemy mieli okazję spędzić relaksujące popołudnie, gdyż w miejscu tym znajduje się podgrzewany basen, a 5 minut dalej rzeka Colca.

* Nocleg w pokojach dwuosobowych z prywatną łazienką i pełnym wyżywieniem.

Dzień 6: Kanion Colca - Cruz del Condor - Chivay - Puno
Opuszczamy oazę o 4:00 rano i rozpoczynamy wspinaczkę do Kanionu, z pochodniami i w świetle księżyca (wspinaczka jest bardzo gorąca w ciągu dnia). 

Osoby, które czują się bardzo zmęczone, mają możliwość wspinaczki mułem, aby dostać się na szczyt, a kiedy osiągniemy nasz cel, jakim jest dotarcie na szczyt, czeka na nas pyszne śniadanie. Następnie udamy się naszym prywatnym transportem do Cruz del Condor, gdzie zatrzymamy się na 30 minut, aby obserwować majestatyczny lot kondora. Kontynuujemy podróż do miasta Chivay, zwiedzając dolinę Colca i doceniając jej różne andyjskie tarasy. Po przyjeździe do Chivay czeka na nas pyszny lunch w formie bufetu, a następnie pojedziemy autobusem turystycznym do Puno. * Nocleg w hotelu *** i śniadanie.

Dzień 7: Puno - Jezioro Titicaca
Wsiądziemy do typowej łodzi, aby żeglować po zimnych wodach jeziora Titicaca i docenić wspaniałe i imponujące widoki na jezioro; znane jako: "najwyżej położone żeglowne jezioro na świecie" na wysokości 3800 metrów. Odwiedzimy wyspy: Uros i Taquile, gdzie mieszkańcy nadal praktykują tradycyjną kulturę.

Nocleg w hotelu *** i śniadanie.

Dzień 8: Puno - Cusco
Jedziemy autobusem turystycznym do Cusco, zatrzymując się po drodze, aby odwiedzić fortecę Pucara, która pochodzi sprzed kultury Tiahuanaco, gdzie znajdujemy wyraźny przykład Chacana lub mistycznego krzyża andyjskiego. Przekraczamy granicę między departamentami Cusco i Puno na wysokości 4256 metrów, a następnie schodzimy do wioski Sicuani, aby zjeść pyszny lunch w formie bufetu. Odwiedzimy Raqchi (inkaskie centrum archeologiczne z murami o wysokości 13 metrów), a w Andahuaylillas odwiedzimy Świątynię San Pedro, która jest uważana za andyjski odpowiednik Kaplicy Sykstyńskiej ze względu na piękną pracę ze złota i srebra. Około godziny 17:00 dotrzemy do Cusco. Kolacja i nocleg.

Nocleg w hotelu*** i śniadanie.

Dzień 9: Święta Dolina
Wizyta w bajecznej Świętej Dolinie Inków, aby podziwiać ruiny tego obszaru, które zachowują część architektury Inków i różnorodne przejawy Andów, takie jak Ollantaytambo, imponujące miejsce, to pierwsza wspaniała próbka tego, co czeka nas podczas całego trekkingu Salkantay.

Nocleg w hotelu*** i śniadanie.

Dzień 10: Cusco - Mollepata - Soraypampa (Salkantay Trek)
Nasz transport odbierze nas około godziny 05:00, aby wyruszyć w kierunku Mollepata, gdzie dotrzemy około godziny 07:00. Mollepata to małe miasteczko położone na wysokości 2850 m n.p.m. w klimacie umiarkowanym, porośnięte dżunglą, a na obrzeżach miasta będziemy w stanie docenić niektóre ośnieżone szczyty należące do łańcucha Salkantay, które znajdują się na wysokości około 4000 - 5000 m. Po śniadaniu rozpoczniemy spacer trwający około 7 do 8 godzin, po drodze zjemy lunch, a następnie będziemy kontynuować, aż dotrzemy do Soraypampa, miejsca naszego pierwszego kempingu.
Nocleg w namiocie i pełne wyżywienie.

Dzień 11: Soraypampa - Chaullay (Salkantay Trek)

Po śniadaniu i kontemplacji wschodu słońca na tle tropikalnego śnieżnego Salkantay, rozpoczniemy spacer trwający około 7 do 8 godzin, podczas którego będziemy kontemplować z jasnością ekologiczny ton i różnicę między ekologicznymi i wysokościowymi piętrami, zaczniemy wchodzić przez rodzaj kanionu, który zabierze nas na obrzeża Salkantay, a następnie przełęcz Salkantay, krok obok imponującego śnieżnego, następnie zejdziemy do Wayrapampa na lunch, a następnie będziemy kontynuować do Chaullay, gdzie spędzimy noc.
Nocleg w namiocie i pełne wyżywienie.

Dzień 12: Chaullay - La Playa - Santa Teresa - Aguas Calientes (Salkantay Trek)
Tego dnia rozpoczniemy wędrówkę bardzo wcześnie rano, kontemplując inny krajobraz i temperaturę niż w poprzednich dniach, ponieważ tutaj zaczyna się umiarkowany klimat typowy dla początku dżungli. Podczas wędrówki będziemy mogli obserwować różnorodne ptaki, ssaki, owady i inne zwierzęta, które są na miejscu, będziemy mieli okazję obserwować sposób życia mieszkańców strefy i cieszyć się wodospadami (Waynapoco), a następnie zabrać naszą mobilność w kierunku stacji hydroelektrycznej Machupicchu i przejść 3 godziny w kierunku miasta Aguas Calientes, gdzie zjemy kolację i nocleg w hotelu***.

Nocleg w hotelu*** z niepełnym wyżywieniem.

Dzień 13: Aguas Calientes - Machu Picchu - Cusco
Dziś jest wielki dzień, aby odwiedzić historyczne sanktuarium Machu Picchu. O godzinie 06:00 rano udamy się do Machu Picchu, gdzie odbędzie się wycieczka z przewodnikiem. Ten spacer trwa około godziny i 30 minut, po przybyciu do Machupicchu będziemy mieli okazję przebywać z przewodnikiem przez 3 godziny, a następnie będziemy mieli wolny czas na spacer po cytadeli, a następnie będziemy mieli wolny czas na samodzielny spacer po cytadeli Inków. O ustalonej godzinie rozpoczniemy zejście do miasta Aguas Calientes, aby wsiąść do pociągu, który zabierze nas do miasta Ollantaytambo, gdzie będą na nas czekać, aby przetransportować nas do miasta Cusco. Nocleg w hotelu*** i śniadanie.

Dzień 14: Cusco 7 Colors Mountain Vinincunca

O 3 nad ranem udamy się na południe od Cusco, na 2 godziny i 45 minut podróży do społeczności JAPURA, gdzie zjemy śniadanie, a następnie będziemy kontynuować przez 15 minut do Pitumarca (Quesiyono) 4,420masl ok. skąd rozpoczniemy wędrówkę po łatwo dostępnej drodze przez szacowany czas 3 godzin i dotrzemy do Góry Kolorów, znajdującej się o 5. Po podziwianiu cudu matki natury wrócimy tą samą trasą, gdzie będzie czekał na nas nasz transport, a następnie przejdziemy przez 15 minut do miejsca na lunch. Następnie wrócimy do Cusco, około 18:00 i 19:00 (Plaza Regocijo).

Obejmuje: Transfery w jednostce turystycznej, odbiór z hotelu, profesjonalny przewodnik. * Nocleg w hotelu *** i niepełne wyżywienie.

Dzień 15: Cusco - Lima - Huaraz

Po południu odbędziemy lot Cusco - Lima. Po przybyciu do Limy wieczorem, wsiądziemy do autobusu do miasta Huaraz, docierając do tego miasta następnego ranka. Nocleg w autobusie.

Dzień 16: Huaraz - Caraz - Cashapampa - Llamacorral (Santa Cruz Trek)
Odbywamy 4-godzinną podróż między Cordillera Negra i Cordillera Blanca, zatrzymując się w mieście Caraz. Naszą główną drogą jest Cashapampa, w tym miejscu czekają na nas osły i muleteer, aby przetransportować nasz bagaż osobisty i kempingowy, rozpoczynając wędrówkę w kierunku wąwozu Santa Cruz, po wędrówce dotrzemy do obozu o nazwie: Llamacorral (3760 m). Tutaj rozbijemy obóz. Nocleg w namiocie i pełne wyżywienie.

Dzień 17: Llamacorral - Quebrada - Arhuaycocha - Taullipampa (Santa Cruz Trek)
Wyruszając bardzo wcześnie z obozu udamy się w kierunku prawego brzegu wąwozu Santa Cruz i miniemy laguny Ichiccocha i Jatuncocha i będziemy mogli obserwować ośnieżone szczyty Aguja de Santa Cruz, Pumapampa, Curuicachajana, Quitaraju, Pucahirca, Rinrinjirca, Taullipampa, Artesonraju, Paria, Millishraju, a z objazdu wąwozu Arhuaycocha zejdziemy do małego punktu widokowego, aby obserwować najpiękniejszą ośnieżoną górę na świecie: Alpamayo i lagunę u podnóża ośnieżonego Quitaraju, która robi ogromne wrażenie, by następnie wrócić do Q. Santa Cruz i dotrzeć do obozu w Taquile. Santa Cruz i dotarcie do obozu Taullipamapa. Nocleg w namiocie i pełne wyżywienie.

Dzień 18: Taullipampa - Punta Union - Quebrada Paria (Santa Cruz Trek)
Tego dnia pokonamy przełęcz Punta Union (4750 metrów), skąd roztacza się imponujący widok na Cordillera Blanca, w tym Taulliraju, Rinrijircas, Pucahircas, Quitaraju, Santa Cruz, Artesonraju, Piramida Garcilazo, Paria, Millishraju, po minięciu Punta Union będziemy schodzić do obozu Paria. Nocleg w namiocie i pełne wyżywienie.

Dzień 19: Quebrada de Paria - Collo - Vaqueria Laguna 69 - Cebollapampa (Santa Cruz Trek)
Przejazd wzdłuż doliny Huaripampa, zobaczymy malownicze wioski, takie jak Yurma, Huaripampa, Colcabamba, spektakularny widok na Nevado Chacraraju, nasz prywatny transport czeka w Cerro Collo, ponieważ z tego miejsca można podróżować do wioski Vaqueria, z tej wioski przeniesiemy się do Cebollapampa, przechodząc najpierw przez przełęcz Portachuelo (4767 m). W tym miejscu będziemy obserwować ośnieżone szczyty Huascaran, Chopicalqui, Huandoy, Pisco, Chacraraju. Następnie będziemy schodzić w dół, aż dotrzemy do 42 kilometra, gdzie dojdziemy do jeziora 69 (4400 m). Powrót do naszego obozu Cebollapampa (3850 m n.p.m.). Nocleg w namiocie i pełne wyżywienie.

Dzień 20: Cebollapampa - Huaraz - Lima (Santa Cruz Trek)
Rano po śniadaniu wrócimy do miasta Huaraz. Dziś również zjemy pożegnalny lunch po długiej podróży. Wolne popołudnie, a wieczorem nasz pół-łóżkowy autobus do Limy. Nocleg w autobusie i śniadanie.

Dzień 21: Lima - Powrót
Przylot do Limy w godzinach porannych i powrót do kraju. Zakończenie usługi.

W cenie:
-Posiłki zgodnie z planem podróży
-Wszystkie trzygwiazdkowe hotele ze śniadaniem (w pokojach dwuosobowych).
-Loty wewnętrzne Lima - Arequipa i Cusco - Lima (podatki)
-Wszystkie transfery (lotnisko - hotel - lotnisko)
-Transport naziemny pociągiem do Machu Picchu, łodzią do jeziora Titicaca wliczony w cenę wycieczki.
-Autobus turystyczny Arequipa - Cabanaconde
-Wszystkie bilety wstępu do parków narodowych, kościołów, klasztorów, muzeów, katedr, ruin, Machu Picchu i atrakcji objętych programem.
-Lokalny autobus tylko na odcinkach Arequipa - Cabanaconde i Lima - Huaraz - Lima.
-Lokalni przewodnicy w miejscach, które odwiedzimy w języku angielskim i hiszpańskim.
-Wszystkie posiłki podczas wycieczek trekkingowych.

Nie wliczone w cenę:
-Posiłków, przekąsek, wody mineralnej, biletów wstępu do dyskotek i napojów alkoholowych.
-Loty międzynarodowe

Informacje o żywności i napojach:
-W miastach można znaleźć różne rodzaje typowej i międzynarodowej żywności.
-Koszt posiłków wynosi około 5-10 USD dziennie.

Wymiana walut:
-We wszystkich miastach można znaleźć kantory wymiany walut (dolary, euro i inne).

Co zabrać?
-Kalosze, latarkę, kapelusz, krem z filtrem, odzież dostosowaną do różnych warunków klimatycznych.
-Śpiwór (opcjonalnie)