Trekking Peru 17 dni

Trekking Peru 17 dni

Trekking Peru 17 dni. poziom II. Ta wycieczka łączy naturę z imponującymi ruinami Inków. Obejmuje następujące wycieczki: 2-dniowy trekking Colca, Ausangate Trekking, Rainbow Mountain, Machu Picchu i piękne Andy Ameryki Południowej.

Itinerario

Dzień 1: Lima
Na lotnisku Jorge Chavez w Limie spotkasz się z naszym zespołem i zostaniesz powitany w Peru. Zostaniesz przewieziony do hotelu, a po drodze otrzymasz informacje na temat interesujących miejsc.

Dzień 2: Lima - Arequipa
Dziś wybierzemy się na wycieczkę po historycznym centrum Limy, przechodząc przez główny plac i esplanadę nad rzeką Rimac. Następnie odwiedzimy katedrę w Limie i katakumby pod kościołem San Francisco. Popołudniowy lot do Arequipy.

Dzień 3: Arequipa
Śniadanie w hotelu. Arequipa, położona na wysokości 2325 metrów nad poziomem morza, jest drugim po Limie miastem Peru. Przed miastem wznosi się wulkan i dwie ośnieżone góry: Misti, Chachani i Pichu Pichu. Założone w 1540 roku miasto ma fascynującą kolonialną przeszłość, a główne budynki wykonane są z sillar, białej porowatej skały pochodzenia wulkanicznego. Historyczne centrum Arequipy, "Białe Miasto", zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2000 roku. Dziś wybierzemy się na wycieczkę po mieście i odwiedzimy: katedrę, klasztor Santa Catalina, muzeum archeologiczne kościoła U.N.S.A. i klasztory Towarzystwa Jezusowego, Casona Tristán del Pozo, Plaza San Francisco i główny plac.

Dzień 4: Arequipa - Cabanaconde - San Juan de Chuccho - Oaza
Rozpoczniemy naszą wycieczkę od odbioru z naszego hotelu o 03:00 rano na 3-godzinną wycieczkę do miasta Chivay, gdzie zjemy śniadanie, a następnie udamy się do punktu widokowego Cruz del Condor, gdzie pozostaniemy średnio przez godzinę, obserwując lot największego ptaka na świecie. Po obserwacji lotu kondora będziemy kontynuować wędrówkę do strefy pampa San Miguel 3400 m n.p.m., skąd rozpoczniemy nasz około 4-godzinny spacer, schodząc z wysokości 1200 metrów, aż dotrzemy do miejscowości San Juan de Chuccho 2200 m n.p.m. położonej na prawym skraju doliny Colca, gdzie odpoczniemy, kontemplując niezwykły widok na ściany kanionu podczas lunchu. Po obiedzie rozpoczniemy 3-godzinną wędrówkę do El Oasis (Sangalle 2100 m n.p.m.), przechodząc przez wioski Cosñirgua i Malata (2450 m n.p.m.), gdzie będziemy mogli wykąpać się w naturalnych basenach o temperaturze 24°C i cieszyć się urokiem tego miejsca w oczekiwaniu na kolację, a nocą, jeśli pora roku na to pozwoli, będziemy mogli podziwiać imponujące niebo dzięki obecności gwiazd.
Zakwaterowanie w bungalowach z prywatną łazienką i ciepłą wodą.
Posiłki: pełne wyżywienie

Dzień 5: Kanion Colca - Krzyż Kondora - Chivay - Puno

Opuszczamy oazę o 4:00 rano i rozpoczynamy wspinaczkę w górę kanionu, z pochodniami i przy świetle księżyca (wspinaczka jest bardzo gorąca w ciągu dnia). Osoby, które czują się bardzo zmęczone, mają możliwość wspinaczki na mule, aby dostać się na szczyt, a kiedy osiągniemy nasz cel, czeka na nas pyszne śniadanie. Następnie udamy się naszym prywatnym transportem do Cruz del Condor, gdzie zatrzymamy się na 30 minut, aby obserwować majestatyczny lot kondora. Kontynuujemy podróż do miasta Chivay, zwiedzając dolinę Colca i doceniając jej różne andyjskie tarasy. Po przyjeździe do Chivay czeka na nas pyszny lunch w formie bufetu, a następnie pojedziemy autobusem turystycznym do Puno.

Dzień 6: Puno - Jezioro Titicaca
Weźmiemy typową łódź, aby żeglować po zimnych wodach jeziora Titicaca i docenić wspaniałe i imponujące widoki na jezioro; znane jako: "najwyżej położone żeglowne jezioro na świecie" na wysokości 3800 metrów. Odwiedzimy wyspy: Uros i Taquile, gdzie mieszkańcy nadal praktykują tradycyjną kulturę.

Dzień 7: Puno - Cusco
Jedziemy autobusem turystycznym do Cusco, zatrzymując się po drodze, aby odwiedzić fortecę Pucara, która pochodzi sprzed kultury Tiahuanaco, gdzie znajdujemy wyraźny przykład Chacana lub mistycznego krzyża andyjskiego. Przekraczamy granicę między departamentami Cusco i Puno na wysokości 4256 metrów, a następnie schodzimy do wioski Sicuani, aby zjeść pyszny lunch w formie bufetu. Odwiedzimy Raqchi (inkaskie centrum archeologiczne z murami o wysokości 13 metrów), a w Andahuaylillas odwiedzimy Świątynię San Pedro, która jest uważana za andyjski odpowiednik Kaplicy Sykstyńskiej ze względu na piękną złotą i srebrną pracę. Do Cusco dotrzemy około 17:00 po południu. Kolacja i nocleg.

Dzień 8: Święta Dolina
Odwiedź bajeczną Świętą Dolinę Inków, aby podziwiać ruiny tego obszaru, które zachowują część architektury Inków i różnorodne andyjskie manifestacje, takie jak Ollantaytambo, imponujące miejsce, jest to pierwsza wspaniała próbka tego, co czeka nas podczas trekkingu Ausangate.

Dzień 9: Cusco - Tinqui - Urpis (trekking Ausangate)
Wyruszamy wcześnie z cesarskiego miasta Cusco na 3-godzinną przejażdżkę. W Tinqui (3850 m n.p.m.) spotykamy zespół muleteers i kucharzy, którzy towarzyszą nam podczas trekkingu. którzy towarzyszą nam podczas trekkingu. Rozpoczynamy trekking do Upis (4400 m). Ze spektakularnym widokiem na Ausangate. W Upis odpoczniemy w nocy w gorących źródłach Urpis.
Czas podróży: 3 godziny
Czas przejścia: 4 godziny
Wysokość: 550 m

Dzień 10: Urpis - Arapa - Laguna Ausangate (Trekking Ausangate)
Rozpoczynamy naszą wędrówkę pod górę pod czujnym okiem głównego Apusa z Ausangate. Najpierw mijamy przełęcz Arapa (4730 m), a następnie schodzimy na drugą stronę, gdzie znajduje się wiele jezior, jedno piękniejsze od drugiego. Następnie wspinamy się ponownie na przełęcz Extremo Ausangate (4850 m), schodzimy do laguny Ausangate, gdzie zjemy obiad i rozbijemy obóz.
Czas przejścia: 6 godzin
Przyrost wysokości: +600m -400m i -400m.

Dzień 11: Laguna Ausangate - Jampa (Trekking Ausangate)
Dziś wyruszamy na najwyższy punkt naszej wędrówki, przełęcz Palomichayoc (5200 m), gdzie zostaniemy nagrodzeni za nasze wysiłki wyjątkowymi widokami na lodowce i różowe laguny.
Następnie zejdziemy do doliny Finaya Pampa i w końcu dotrzemy do Jampa (4700 m), miejsca naszego obozu. Lunch i kolacja w obozie.
Czas przejścia: 4 godziny
Przyrost wysokości: +600m -500m i -500m.

Dzień 12: Jampa - Przełęcz Campa - Pacchanta (Ausangate Trekking)
Nowe wyzwanie tego dnia: przełęcz Col de Campa (5 100 m n.p.m.), do której docieramy po 3-4 godzinach marszu. Następnie wędrujemy obok kilku pięknych jezior, zanim dotrzemy do społeczności Pacchanta (4 350 m), gdzie rozbijamy obóz i odpoczywamy zmęczone mięśnie w naturalnych gorących źródłach.
Czas przejścia: 8 godzin
Przewyższenie: +400m -750m

Dzień 13: Pacchanta - Tinqui - Cusco (Ausangate Trekking)
Po śniadaniu wracamy do wioski Tinqui (3900 m) i docieramy w 3 godziny. Koniec tego pięknego trekkingu.
Zabieramy nasz samochód i wracamy do Cusco.
Czas trwania: 3 godziny
Wysokość: -450m
Czas transportu: 3 godziny

Dzień 14: Cusco - Aguas Calientes
Dziś jest nasz dzień relaksu w cesarskim mieście, najpiękniejszym z rodzaju Inków. Radzimy dokończyć zwiedzanie miejsc kultury, takich jak Dom Inków Garcilazo de la Vega, Pulpito de San Blas i jego dzielnica, znana jako dzielnica artystów i rzemieślników. Po południu udamy się do Ollantaytambo, gdzie wsiądziemy do pociągu do Aguas Calientes.

Dzień 15: Aguas Calientes - Machu Picchu - Cusco
Dziś jest wielki dzień, aby odwiedzić historyczne sanktuarium Machu Picchu. O godzinie 06:00 rano udamy się do Machu Picchu, gdzie odbędzie się wycieczka z przewodnikiem.
Ta wędrówka trwa około godziny i 30 minut. Po przybyciu do Machupicchu będziemy mieli okazję przebywać z przewodnikiem przez 3 godziny.
Następnie będziemy mieli czas wolny na spacer po cytadeli, a następnie będziemy mieli czas wolny na samodzielny spacer po cytadeli Inków.
O ustalonej godzinie rozpoczniemy zejście do miasta Aguas Calientes, aby wsiąść do pociągu, który zabierze nas do miasta Ollantaytambo, gdzie będą na nas czekać, aby przetransportować nas do miasta Cusco.

Dzień 16: Zwiedzanie miasta Cusco

Dziś rano odwiedzimy cesarskie miasto Inków. Odbędziemy wycieczkę z przewodnikiem po mieście Cusco, odwiedzając główny plac, katedrę i Świątynię Słońca lub Korikancha. Wycieczka będzie kontynuowana poza miastem, aby odwiedzić inkaskie kompleksy Kenko, Tambomachay, Puca Pucara i imponującą fortecę Sacsayhuaman, strategicznie zbudowaną na wzgórzu z widokiem na Cusco. Słynie ona z ogromnych rzeźbionych kamieni, złożonych z zadziwiającą precyzją, które tworzą zewnętrzne ściany kompleksu. Wolne popołudnie

Dzień 17: Cusco - Lima - Powrót do domu
Dziś odbędziemy lot Cusco - Lima.

Wliczone w cenę:
-Posiłki zgodnie z planem podróży
-Wszystkie trzygwiazdkowe hotele ze śniadaniem (w pokojach dwuosobowych)
-Loty wewnętrzne Lima - Arequipa i Cusco - Lima (podatki)
-Wszystkie transfery (lotnisko - hotel - lotnisko)
-Transport naziemny pociągiem do Machu Picchu, łodzią do jeziora Titicaca wliczony w cenę wycieczki.
-Autobus turystyczny Arequipa - Cabanaconde
-Wszystkie bilety wstępu do parków narodowych, kościołów, klasztorów, muzeów, katedr, ruin, Machu Picchu i atrakcji objętych programem.
-Lokalny autobus tylko na odcinkach Arequipa - Cabanaconde i Lima - Huaraz - Lima.
-Lokalni przewodnicy w miejscach, które odwiedzimy w języku angielskim i hiszpańskim.
-Wszystkie posiłki podczas wycieczek trekkingowych.

Nie wliczone w cenę:
-Posiłków, przekąsek, wody mineralnej, biletów wstępu do dyskotek i napojów alkoholowych.
-Loty międzynarodowe

Informacje o żywności i napojach:
-W miastach można znaleźć różne rodzaje typowej i międzynarodowej żywności.
-Koszt posiłków wynosi około 5-10 USD dziennie.

Wymiana walut:
-We wszystkich miastach można znaleźć kantory wymiany walut (dolary, euro i inne).


Co zabrać?
-Kalosze, latarkę, kapelusz, krem z filtrem, odzież dostosowaną do różnych warunków klimatycznych.
-Śpiwór (opcjonalnie)