Peru Boliwia Chile 21 dni. (best seller!)

Peru Boliwia Chile 21 dni. (best seller!)

Peru Boliwia Chile 21 dni. Podróżujemy prywatnym samochodem wzdłuż południowego wybrzeża Peru. Odwiedzamy enigmatyczne Linie Nazca, Oazę Huacachina, Wyspy Ballestas (mini Galapagos) Paracas, Arequipa, Kanion Colca, gdzie lata majestatyczny kondor, wycieczkę do Cusco do Machu Picchu, miasta Inków. Solnisko Uyuni, miasto La Paz. Nasze wycieczki nie są masowe ani pełne turystów.

Itinerario

Dzień 1: Lima
Wylot z lotniska w naszym mieście pochodzenia, aby odbyć lot do Limy w Peru. Na lotnisku nasz lokalny zespół recepcyjny będzie czekał, aby Cię powitać. Transfer do hotelu.

Dzień 2: Lima - wycieczka po mieście - Paracas
Śniadanie w hotelu. Dziś odwiedzimy miasto Lima, stolicę kraju. Odwiedzimy kolonialną i nowoczesną Limę, zobaczymy Plac San Martin, Plac Główny, Pałac Rządowy, Ratusz, Katedrę w Limie, gdzie spoczywają szczątki Francisco Pizarro, Katakumby San Francisco, Park Muru, a następnie udamy się na południe do miasta Paracas autostradą Panamerykańską. Zatrzymamy się na lunch na plażach południa: pyszne typowe danie (wegetariańskie lub mięsne). Przyjazd do hotelu w Paracas.
Reszta dnia wolna na odpoczynek lub spacer po wiosce.

Posiłki wliczone w cenę: śniadanie

Dzień 3: Paracas - Wyspy Ballestas - Nazca
Po śniadaniu udamy się łodzią na wyspy Ballestas. Podczas wycieczki przepłyniemy przez zatokę, zobaczymy port San Martin i zbocza piaszczystego korytarza, tajemnicze Candelabro oraz będziemy obserwować lwy morskie i ptaki guano w ich naturalnym środowisku, których kapryśne kształty sprawiają, że są to jedne z najpiękniejszych krajobrazów peruwiańskiego wybrzeża. Po drodze będziemy mieli możliwość odwiedzenia winiarni i oazy Huacachina.

Posiłki wliczone w cenę: śniadanie

Dzień 4: Nazca - Arequipa
Po przelocie nad liniami Nazca (jeśli nie leciałeś dzień wcześniej) opuszczamy miasto Nazca. Linie Nazca i geoglify zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Najbardziej reprezentatywne są rysunki zwierząt: ptaki o długości od 25 do 275 metrów (kondory, czapla, żuraw, pelikan, mewa, papuga i inne), małpa, pająk, ślimak, jaszczurka, 27-metrowy wieloryb, pies z długimi nogami i ogonem, dwie lamy itp. W kategorii gadów jaszczurka, która została ścięta podczas budowy Autostrady Panamerykańskiej Południowej, iguana i wąż. Będziemy kontynuować naszą trasę w kierunku miasta Arequipa. Przyjazd i zakwaterowanie w hotelu.

Ważna uwaga: Zaleca się zjedzenie śniadania po locie. Ze względu na warunki pogodowe możliwe jest, że samoloty nie odlecą, a loty mogą zostać odwołane.

Posiłki wliczone w cenę: śniadanie

Dzień 5: Arequipa
Śniadanie w hotelu. Arequipa, położona na wysokości 2325 metrów nad poziomem morza, jest drugim po Limie miastem Peru. Przed miastem wznosi się wulkan i dwie ośnieżone góry: Misti, Chachani i Pichu Pichu. Dzisiaj odbędziemy wycieczkę po mieście i odwiedzimy: Katedrę, labirynt klasztoru Santa Catalina, muzeum archeologiczne kościoła U.N.S.A. i krużganki Compañía de Jesús, Casona Tristán del Pozo, Plaza San Francisco i główny plac.

Posiłki wliczone w cenę: śniadanie

Dzień 6: Arequipa - Chivay
Wczesnym rankiem wyruszysz w niesamowitą podróż trwającą około 4 godzin, naszym autobusem turystycznym, do Kanionu Colca, najgłębszego na świecie (3400 m.), przechodząc przez Pampa Cañahuas, w Rezerwacie Narodowym Aguada Blanca, siedlisku wikunii i alpak (południowoamerykańskich wielbłądowatych). Najwyższy punkt trasy znajduje się na wysokości 4 900 metrów nad poziomem morza. Na trasie docenimy prekolumbijskie tarasy, które nadal są uprawiane przez rdzennych mieszkańców Collaguas. Colca to bardzo odpowiednie miejsce do uprawiania sportów przygodowych.

Posiłki wliczone w cenę: śniadanie, lunch

Dzień 7: Chivay - Cruz del Condor - Arequipa
Wcześnie rano wyruszymy do La Cruz del Condor, gdzie zwykle można zobaczyć największego ptaka na świecie w pełnym locie. W drodze powrotnej odwiedzimy wioski Yanque, Coporaque, Achoma i Maca. Czas na lunch w formie bufetu. Wyjazd do miasta Arequipa.

Posiłki wliczone w cenę: śniadanie

Dzień 8: Arequipa - Cusco
Wczesnym rankiem odbędziemy nasz lot do miasta Cusco. Po zakwaterowaniu w hotelu zjemy lunch, a po południu odbędziemy wycieczkę po mieście, odwiedzając katedrę, Plaza Mayor (główny plac), Coricancha (gdzie kościół kolonialny został zbudowany nad świątynią Inków), słynny kamień 12 kątów i pobliskie ruiny, takie jak Sacsayhuaman.

Zakwaterowanie: śniadanie

Dzień 9: Cusco - Święta Dolina - Aguas Calientes
Rozpoczniemy naszą wycieczkę do Świętej Doliny Inków, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć typowe tarasy i wioski z epoki Inków, takie jak Pisac i jego kolorowy targ indiański, Calca, Yucay, Urubamba. Lunch. Po południu odwiedzimy Ollantaytambo, ogromny kompleks Inków o funkcjach administracyjnych, rolniczych i religijnych. Można tu zobaczyć wspaniałe skalne ściany, świątynie i pałace. Transfer do hotelu. Nocleg w Świętej Dolinie.
Zakwaterowanie: śniadanie

Dzień 10: Święta Dolina - Machu Picchu - Aguas Calientes cusco
Przejazd do miejscowości Aguas Calientes, położonej u stóp Machu Picchu, odkrytego w 1911 roku przez amerykańskiego odkrywcę Hirama Binghama. Przyjazd. Po przybyciu do Aguas Calientes, w ciągu 25-minutowej przejażdżki autobusem, wspinając się zygzakiem po zboczu wzgórza, wejdziemy do "Zaginionego Miasta Inków i jednego z 7 nowych cudów świata". Będziemy zwiedzać ruiny przez około 3 godziny. Nasz przewodnik wyjaśni nam zaskakujący poziom technologii osiągnięty przez budowniczych tego niesamowitego dzieła i ich dokładną precyzję w solidnych kamiennych konstrukcjach, kanały doprowadzające wodę, które ujawniają głęboką wiedzę na temat hydrauliki, schody wyrzeźbione w żywym kamieniu góry i Intihuatana "najwyższy punkt Słońca" które służyły jako kalendarz słoneczny, który regulował zasiewy i zbiory, są namacalnymi i konkretnymi wyrazami głębokiej wiedzy i postępu technologicznego Imperium Inków. Wszystkie te konstrukcje, wraz ze Świątynią Słońca, Grobowcem Królewskim, Domem Kapłana, Łaźniami Inków i Świątynią Trzech Okien, pozwalają nam cofnąć się w czasie i z pomocą naszego przewodnika ponownie przeżyć życie tych naprawdę godnych podziwu budowniczych. Powrót pociągiem do Cusco
Posiłki wliczone w cenę: śniadanie

Dzień 11 Cuzco Raqchi - Góra Kolorów

Dziś wyruszymy na Kolorową Górę. Podczas tej podróży będziemy mogli docenić krajobrazy i zatrzymać się na śniadanie po drodze. Dotrzemy do skrzyżowania na końcu asfaltowej drogi i będziemy kontynuować naszą drogę na Górę 7 Kolorów. Nasz transport zabierze nas na wysokość 4700 metrów nad poziomem morza. Pieszo będziemy wspinać się na górę Vinicunca na wysokości ponad 5000 m n.p.m.. Ten dzień jest wyjątkowy, ponieważ będziemy mogli docenić ten cud, który oferuje nam natura. Wrócimy do Raqchi, gdzie mieszkańcy społeczności będą czekać na nas, aby zatrzymać się w swoich domach w wiosce.

Nocleg w lokalnym domu.

Zakwaterowanie: pełne wyżywienie.

Dzień 12 Raqchi - LLachon

Dziś po dobrym odpoczynku zjemy śniadanie, a następnie rozpoczniemy od wizyty w spektakularnej świątyni Raqchi zbudowanej przez Inkę Pachacutec i poświęconej wielkiemu bogu Inków Wiracocha. Podczas podróży do LLachon przejedziemy przez La Raya, granicę departamentów między Puno i Cusco. Oferuje ona spektakularne widoki na góry odbijające się w spokojnych wodach. Kontynuujemy podróż do pięknej wioski Jeśli zostanie nam czas, odwiedzimy również kompleks archeologiczny Pucara.

Nocleg w bardzo podstawowym hotelu.

Zakwaterowanie: Śniadanie.

Dzień 13 LLachon - Jezioro Titicaca (wyspa Uros i Taquile) - Puno
Dziś popłyniemy typową łodzią po zimnych wodach jeziora Titicaca (łódź dla 15 pasażerów). Będziemy podziwiać wspaniałe widoki na jezioro znane jako "najwyżej położone żeglowne jezioro na świecie". Odwiedzimy jedną z pływających wysp (Uros), gdzie mieszkańcy nadal praktykują swoją tradycyjną kulturę. Odwiedzimy jedną z pływających wysp Titino (Uros), gdzie mieszkańcy nadal praktykują tradycyjną kulturę. Powrót do Puno.
Nocleg w hotelu.
Zakwaterowanie: Śniadanie.

Dzień 14: Puno - Copacabana - La Paz
Po śniadaniu udamy się na dworzec autobusowy, aby wsiąść do autobusu turystycznego, który zabierze nas do miasta La Paz - Boliwia. Pojedziemy do granicy z Boliwią, pożegnamy się z Peru i będziemy kontynuować podróż do La Paz; po drodze odwiedzimy Copacabana (uroczy region nad brzegiem jeziora Titicaca, położony na wysokości 3 841 m.n.p.m. i w odległości 155 km od miasta La Paz). Kolacja i nocleg w La Paz, w ramach przygotowań do zajęć następnego ranka.

Zakwaterowanie: śniadanie

Dzień 15: La Paz - Dolina Księżyca
Wycieczka do Doliny Księżyca.

Wycieczka do Doliny Księżyca, jest to imponujące miejsce z czerwonawymi formacjami kamiennymi. Udamy się również na zakupy na targ czarownic. Opcjonalna wycieczka rowerowa do Coroico, całodniowa wycieczka od 4700 do 1300 m n.p.m. (rowerem jest mniej niebezpiecznie).

Zakwaterowanie: śniadanie

Dzień 16: La Paz - Uyuni
Przejedziemy z La Paz do Uyuni, podziwiając po drodze spektakularne krajobrazy. Podróż trwa około 11 godzin, po drodze zatrzymując się na lunch. Dotrzemy do Uyuni i odpoczniemy do następnego dnia. Jeśli nie jest to data pociągu (tylko w każdy wtorek i piątek), jedziemy lokalnym autobusem.

Zakwaterowanie: śniadanie

Dzień 17 Uyuni Salt Flat - wulkan Tunupa - Jirira

W naszych pojazdach 4×4 wyruszamy do jednego z naturalnych cudów świata, Salar de Uyuni. Jakby delirium malarza narysowało to miejsce, kształty i kolory mieszają się ze sobą, tworząc spektakularny krajobraz. Z surrealistycznymi krajobrazami. Wrażenie jest takie, że czasami wydaje się, że między niebem a ziemią znajduje się lustro. To solnisko jest największe na świecie, ma 170 kilometrów długości i 130 kilometrów szerokości, a warstwa soli sięga siedmiu metrów głębokości. W Colchani, po północnej stronie jeziora, będziemy obserwować wydobycie soli, a nasz dzień zakończymy widokiem na niesamowity wulkan Tunupa o wysokości 5 432 metrów z wioski Jirira (nie dotrzemy na szczyt).

Nocleg w lokalnym hotelu o podstawowym standardzie.

Zakwaterowanie: pełne wyżywienie.

Dzień 18 Jirira - Isla del Pescado - San Juan de Lipez

Po śniadaniu odwiedzimy zbocza wulkanu Tunupa w naszym 4×4 na półgodzinną wędrówkę (nie wejdziemy na szczyt). Odwiedzimy jaskinię, w której znajduje się mumia Tunupa. Udamy się do centrum Salaru, gdzie odwiedzimy słynną wyspę rybną, zwaną Inkawasi. Jest ona domem dla kaktusów o wysokości do 10 metrów. Rdzenni mieszkańcy tego obszaru, Aymara, nazywają ją Inkawasi ze względu na jej wydłużony kształt, który przypomina rybę, a w porze deszczowej, kiedy solniska są zalane wodą, obraz ten staje się rzeczywistością. Podczas trasy będziemy mogli docenić panoramiczne widoki, które trudno zapomnieć. Opuścimy wyspę i udamy się do Villa Candelaria, gdzie spędzimy noc. Nocleg.

Noc w lokalnym hotelu o podstawowym standardzie.

Zakwaterowanie: pełne wyżywienie.

Dzień 19: Chuivica - Laguna Colorada
Kontynuujemy naszą podróż, doceniając niesamowite panoramy Altiplano, takie jak poskręcane erozyjne formy Bosque de Piedra, aktywny wulkan Ollagüe i różnorodne laguny, w których będziemy obserwować flamingi i inne dzikie zwierzęta. Noc spędzimy w pobliżu Laguna Colorada, na wysokości 4300 metrów. Podstawowe zakwaterowanie.

Zakwaterowanie: pełne wyżywienie

Dzień 20: Laguna Colorada - San Pedro de Atacama w Chile
Dziś udamy się do San Pedro de Atacama w Chile, odwiedzając gejzery "Sol de la Mañana" na wysokości 5000 metrów

gorące źródła i więcej lagun, zanim dotrzemy do granicy z Chile. Mniej więcej przed lunchem dotrzemy do San Pedro de Atacama, oazy pośrodku najbardziej suchej pustyni na świecie, gdzie będziemy mogli odpocząć.

Nocleg w lokalnym hotelu

Zakwaterowanie: śniadanie

Dzień 21: San Pedro de Atacama - Calama - Santiago de Chile
Wczesny wylot z Calamy (100 km) do miasta Santiago de Chile. Stamtąd odbędziesz międzynarodowy lot do miasta pochodzenia.

Nocleg podczas lotu

Zakwaterowanie: śniadanie

Wliczone w cenę:

USŁUGI NA TRASIE / USŁUGI WLICZONE W CENĘ
LOTY/TRANSPORT

-Posiłki zgodnie z planem podróży
-Lokalni przewodnicy
-Hotele ze śniadaniem
-Loty krajowe Arequipa - Cusco (podatki)
-transport prywatny na trasie Lima - Kanion Colca - Arequipa
-Transport turystyczny Puno - Cusco
-Transport 4X4 na Uyuni Salt Flat (4 x 4X4)
-Transport rzeczny po jeziorze Titicaca
-Transport pociągiem Ollantaytambo - Aguas Calientes - Ollantaytambo
-Wstęp do wszystkich centrów archeologicznych (Racchi, Ollantaytambo, Pisac, ...), parków, sanktuariów, obszarów chronionych (Machupicchu, Kanion Colca, ...) oraz klasztorów, kościołów i muzeów (klasztor Santa Catalina, Muzeum Katedry w Limie, ...) wymienionych w planie podróży.
-Transfery lotnisko - hotel - lotnisko

Cena nie obejmuje: przelotu z Calamy do Santiago de Chile, lotów międzynarodowych.

Ważna uwaga: zaleca się wykupienie lotu z Limy do Ameryki Południowej i z Calamy do Ameryki Południowej. Wyjazdy od 2 osób.